RECENZE: Stovkomat

03.10.2022

Stovkomat.cz je jedním z největších serverů, na kterém lze inzerovat své služby, a to nejen jako copywriter. Jak portál funguje, jak je to s výplatou, a které služby můžete nabízet? Všechny důležité informace se dozvíte v této recenzi na Stovkomat.cz.

Jak to funguje?

Celý proces je poměrně jednoduchý a pro nakupujícího je to podobné jako klasický nákup na e-shopu. Nejprve navštíví stránku Stovkomat.cz. Následně si v požadované kategorii vybere "JOB". Ten zaplatí přímo přes portál, takže peníze jsou do dodání zakázky v bezpečí u Stovkomatu. 

Při nákupu si zákazník vybírá nejen podle nabídky služeb, ale také například podle ceny, data dodání, množství vypracovaných jobů či recenzí dalších uživatelů. Prodejce následně odevzdá hotovou práci v daném termínu zákazníkovi ke kontrole. Pokud je vše ke spokojenosti obou stran, dochází k proplacení a ukončení zakázky. 

Co na Stovkomatu nabízet?

Na Stovkomatu můžete samozřejmě nabízet své služby copywritera, nicméně možností rozšířit zde své portfolio je nespočet. Pokud rozumíte SEO nebo linkbuildingu, můžete zde nabízet i optimalizaci webů pro vyhledávače. Umíte vytvořit přehledný web? I tímto se zde uživíte. Stejně jako tvorbou loga, krátkého spotu, reklamních sloganů a tak dále. Jednou z variant je i publikování PR článků nebo článků se zpětnými odkazy na vlastním webu. Pokud máte vlastní zaběhnutý blog, na kterém můžete poskytnout místo pro články, určitě se zaregistrujte - budete mít pro web obsah a ještě za něj dostanete slušně zaplaceno!

Které služby zde tedy inzerovat?

 • Online marketing (PR články, návštěvnost webu, internetová reklama, zpětné odkazy, reklamní emaily, registrace do katalogů, SEO a PPC, poradenství, analytika)
 • Sociální sítě (Instagram odběratelé, Facebook CZ fanoušci, Facebook sdílení, Facebook lajkování, Twitter, YouTube)
 • Grafika (Tvorba loga, tvorba banneru, webdesign, vektorizace loga, foto a fotomontáže, kresba a karikatury, tvorba animace, tvorba vizitky, plakáty a tisk, 3D grafika, ilustrace, technické výkresy)
 • Psaní a překlad (Texty na web, překlad, popisy produktů, úprava textu, školní práce, básně a povídky, tvorba životopisu)
 • IT a programování (Tvorba webu, kódování html šablon, WordPress, tvorba a úprava e-shopu, MS office, mobilní aplikace, desktopové aplikace)
 • Audio a video (Voiceover, tvorba a úprava audia, prezentační videa, intro)

Registrace na portálu

Na stovkomatu se můžete registrovat klasicky - zvolíte si přezdívku, vyplníte e-mail, vymyslíte bezpečné heslo a tak dále. Další, určitě jednodušší variantou je přihlášení přes Google nebo přes Facebook. Pro rychlou registraci stačí kliknout na banner níže, který vás na stránku přesměruje.

Jak prodávat na Stovkomatu?

Po registraci na Stovkomatu máte dvě možnosti - nakupovat nebo prodávat. Jako copywriteři budete pravděpodobně na straně prodávajícího. V tomto případě je tedy nutné si nejprve vytvořit takzvaný JOB.

Jak na to?

 • přihlaste se
 • v horní liště, hned vedle okénka pro vyhledávání, klikněte na "PRODÁVÁM"
 • rozbalí se další lišta, ve které zvolte "Vytvoř Job"
 • teď už vás portál sám navede - po vyplnění všech nezbytností pro vytvoření jobu vždy přejdete na další stránku a přidáte potřebné informace
 • nakonec je nutné, aby job prošel "pod rukama" administrátorům, což trvá jeden až tři dny
 • když je schváleno, mohou váš job vidět potenciální zákazníci; vy jej můžete dále upravovat - administraci provedete opět po kliknutí na "PRODÁVÁM", přičemž po rozbalení lišty kliknete na "MOJE JOBY"

Výplata

Co nás určitě zajímá nejvíc, je způsob vyplácení. V horní liště, v úrovni okénka pro vyhledávání, najdete vašeho avatara se jménem - pod ním je uvedena vydělaná částka.

Výplata je možná od 300 korun - pokud tedy disponujete částkou vyšší, můžete si ji nechat vyplatit. Toho lze docílit následovně - opět zaklikněte políčko "PRODÁVÁM", následně pak pole "VÝDĚLKY". Zde najdete přehled všech transakcí a možnost vyplacení financí. Aby k tomu mohlo dojít, nezapomeňte si v osobním nastavení vyplnit fakturační údaje.

Po odeslání financí na váš účet Stovkomat vystaví řádnou fakturu.

Výhody Stovkomatu

 • můžete nabízet až 15 různých jobů
 • zvolíte si vlastní ceny za přesně dané služby - odpadá dohadování s klientem o tom, za co vlastně platí
 • garance proplacení hotové práce
 • bezplatná SMS při každé nové objednávce služeb
 • příznivé uživatelské rozhraní, rychlá registrace, přehledný web
 • odpadá papírování a vystavování faktur každému zákazníkovi zvlášť
 • registrace a inzerování zcela bez poplatků

Nevýhody Stovkomatu

 • registrace zdarma je vykoupena poměrně vysokou, 30% provizí za každý uskutečněný job
 • poměrně vysoká konkurence pro začínající copywritery - ostřílení copíci s množstvím pozitivních ohlasů mají lepší uplatnění, na začátek jim tak budete muset konkurovat nižší cenou za více služeb
 • někteří zákazníci v průběhu jobu absolutně nekomunikují, pokud se vyskytne nějaký problém - s tímto souvisí také absence telefonické podpory

Závěr

Stovkomat.cz je jedním z nejoblíbenějších portálů tohoto typu rozhodně právem - je přehledný, najdete zde celou škálu různých služeb z oblasti IT, marketingu, copywritingu a podobně. Jako prodejce zde můžete nabízet až 15 různých služeb, takže pokud toho umíte víc než jen psát, je tohle ideálním místem pro vás.

Docela velké mínus je vysoká míra konkurence a vysoké provize. Každopádně se jedná o skvělý a bezpečný portál, kde nasbírat nějaké zkušenosti a nabídnout všechny své služby, než si vytvoříte stabilní základnu zákazníků.