Čtení na květen

04.05.2022

Na měsíc květen mám připraveno z každého soudku něco. Trochu klasiky, trochu hororu i strhující psychothriller. Pojďme si knížky blíž představit, třeba se čtením inspirujete i Vy :-) 

.

C. J. TUDOR - JÁMA

Znáte Kříďáka? Ano? Jáma je ještě lepší! Ještě děsivější a napínavější. 

Příběh se točí kolem bývalého učitele a gamblera, který se ocitne úplně na mizině. No a protože nemá žádné peníze a dluhy se jen kupí, vrací se zpět do svého rodiště, kde si pronajme ten nejlevnější dům, jehož cena se odvíjí od jeho nechvalně proslulé minulosti.  V domě se v dětství ztratila Joeova sestra a když se odsud vrátila, byla někdo úplně jiný. Dům je plný nadpřirozena, zvláštních úkazů a zla. Joe se navíc dozví, co se jeho sestře tenkrát přihodilo...

JEVGENIJ VODOLAZKIN - LETEC

Jevgenij Vodolazkin je jedním z nejlepších ruských spisovatelů současnosti. Vyhrál mnoho literárních cen, a tak není divu, že jeho kniha Letec je skutečný skvost.

Kromě zajímavého děje a krásného jazyka se kniha může chlubit i skvostnými ilustracemi od uznávaného malíře Machaila Shemyakina.

GEORGE ORWELL - FARMA ZVÍŘAT

Farmu zvířat asi netřeba příliš představovat. Jedná se o kultovní dílo, jehož nadčasový příběh lze aplikovat klidně i na dnešní dění ve společnosti.

Co je však na tomto vydání zajímavé? Jsou to rozhodně krásné ilustrace skvělého ukrajinského malíře Iwana Kulika, a také dosud nepublikovaný text přímo z Orwellova pera, ve kterém komentuje vznik své knihy!

DARCY COATES - HLASY V BOUŘI

Darcy Coates je prostě královna hororu. Její knihy jsou mrazivě strašidelné, a pokud se chcete bát, nikdy s nimi nešlápnete vedle. Ani u Hlasů v bouři tomu není jinak! Další strašidelný dům, další neznámý cizinec. Tentokrát ale zlo číhá venku...